Przewóz zwierząt liniami "Agat"

Od 15 czerwca 2016 roku możliwość przewozu małych zwierząt (do 4 kg).

Utworzono: 15/6/2016

Przewóz zwierząt

Przewoźnik autokarowy "Agat" wprowadza z dniem 15 czerwca 2016 roku możliwość przewozu małych zwierząt (do 4 kg) na pokładach swoich autokarów na liniach międzynarodowych.
Wyjątek stanowi linia do Wielkiej Brytanii.

Oferta Agat na busy.info.pl

Szczegółowe warunki przewozu zwierząt pkt 5 rRegulaminu "Agat": 1. W autokarach "Agat" dopuszcza się przewożenie zwierząt domowych w rozumieniu przepisów o ochronie zwierząt. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsca dla zwierzęcia przez "Agat". Każdorazowo pasażer, który chce podróżować ze zwierzęciem zobowiązany jest poinformować "Agat"o tym fakcie.
2. Przewożone zwierzę musi posiadać paszport, wszczepiony mikroczip i badania weterynaryjne wymagane na wjazd do kraju stanowiącego cel podróży. Za brak odpowiednich dokumentów odpowiada tylko i wyłącznie właściciel zwierzęcia. Brak odpowiednich dokumentów może skutkować przerwaniem podróży.
3. Przewoźnik "Agat"dopuszcza przewóz małych zwierząt (wyłącznie do 4kg). Zwierzęta powinny być przewożone na kolanach pasażera w specjalnych pojemnikach przeznaczonych do ich transportu lub, jeśli są to psy, powinny być przewożone na podłodze autokaru w kagańcach lub na smyczy. Zezwala się na podróż zwierząt w kojcu lub torbie do tego przeznaczonej na siedzeniu obok właściciela. Przewóz zwierzęcia musi odbywać się w sposób nie zakłócający podróży innym pasażerom.
4. Dopuszcza się przewóz psów przewodników osób niewidomych.
5. Przewoźnik może odmówić przewozu zwierzęcia bez określenia powodu lub gdy na pokładzie znajduje się już więcej niż 2 zwierzęta. Kierowca może odmówić wpuszczenia zwierzęcia do autokaru, gdy uzna że zagraża bezpieczeństwu innym pasażerom.
6. Za przewóz zwierzęcia jest pobierana opłata w wysokości 50% wartości biletu, który zezwala na podróż w kojcu, klatce, torbie na kolanach właściciela lub w wysokości ceny biletu pełnopłatnego, który zezwala na podróż na miejscu obok właściciela. W przypadku biletu pełnopłatnego do dyspozycji dla właściciela pozostaje 2 miejsca oraz przestrzeń pod siedzeniem dla zwierzęcia.
7. Na trasie do Wielkiej Brytanii Biuro "Agat"nie zezwala na przewożenie żadnych zwierząt.

Oferta Agat na busy.info.pl

Bilety na autobus

Zamość » Bazylea

Hrubieszów » Lozanna

Tomaszów Lubelski » Monachium

Przemyśl » Turyn

{{iN}} / {{iT}}

Bilety na autobus

Zamość » Bazylea

Hrubieszów » Lozanna

Tomaszów Lubelski » Monachium

Przemyśl » Turyn

Biłgoraj » Odense

Firmy

Agat

Miejscowości

Bazylea Basel

Biłgoraj

Hrubieszów

Lozanna Lausanne

Monachium München

Odense

Przemyśl

Tomaszów Lubelski

Turyn Torino

Zamość

Państwa

Dania Danmark

Niemcy Deutschland

Polska

Szwajcaria Swiss

Włochy Italia