Czy poza biletem potrzebuję innych dokumentów w czasie podróży?

Poza ważnym biletem Pasażer powinien posiadać dokumenty uprawniające go do przejazdu przez kraje tranzytowe i wjazdu do docelowego kraju podróży. Jeśli kupiłeś bilet ulgowy, powinieneś mieć przy sobie dokument uprawniający Cię do korzystania z tej zniżki.

Dokumenty niezbędne w czasie podróży

Poza ważnym biletem Pasażer powinien posiadać wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do wjazdu do kraju docelowego i przejazdu przez kraje tranzytowe. Zasada ta dotyczy również wszystkich dzieci, bez względu na wiek. W zależności od trasy podróży mogą to być np.: dowód osobisty, paszport, wiza wjazdowa i inne dokumenty przewidziane przepisami.

Pasażerowie, którzy zakupili bilet ulgowy lub promocyjny powinni posiadać dokumenty uprawniające do korzystania ze zniżek. Jeżeli skorzystałeś ze zniżki dla osób, które ukończyły 60 rok życia wystarczającym dokumentem będzie okazanie dowodu osobistego lub paszportu, ale jeśli wybrałeś zniżkę dla emerytów lub rencistów obsługa autokaru może poprosić o okazanie legitymacji uprawniającej Cię do tej ulgi. Dotyczy to również takich dokumentów, jak: karta ISIC - Międzynarodowa Legitymacja Studencka, Karta Starego Klienta i innych dokumentów uprawniających do korzystania z biletów ulgowych.

Jeżeli podróżujesz ze zwierzęciem musi ono również posiadać dokumenty dopuszczające do przewozu (paszport, aktualne badania weterynaryjne, mikrochipy i inne przewidziane w przepisach prawa).

Skontaktuj się z busy.info.pl