Jaki bagaż mogę zabrać?

Pasażer ma prawo do bezpłatnego (w cenie biletu) przewozu bagażu. Ilość, wielkość i wagę bagaży określa przewoźnik. Z reguły nieodpłatnie można przewieźć 1 lub dwa bagaże o wadze do 25 kg i bagaż podręczny do 5 kg. Bagaż dodatkowy podlega opłacie i jest zabierany w miarę wolnych miejsc w luku bagażowym. Sprawdź jaki bagaż możesz zabrać kontaktując się z biurem przewoźnika lub zapoznając się z jego aktualnym Regulaminem.

Bagaż podstawowy i dodatkowy

Każdy Pasażer ma prawo do nieodpłatnego (w cenie biletu) przewozu określonej liczby i wagi bagaży. Bagaże dodatkowe podlegają najczęściej opłacie, której wysokość ustala przewoźnik i są zabierane w miarę wolnych miejsc w luku bagażowym. Dopuszczalna ilość i waga bagaży może być uzależniona od linii autobusowej, docelowego kraju podróży lub aktualnej oferty przewoźnika.

Prezentujemy poniżej przykładowe warunki przewozu bagażu wybranych przewoźników autokarowych, które możesz zweryfikować kontaktując się z jego biurem lub zapoznając z aktualnym Regulaminem przewoźnika.

Przewoźnik autokarowy Sindbad

Podróżując autokarami przewoźnika "Sindbad" Pasażer ma prawo do bezpłatnego przewozu 2 sztuk bagażu podstawowego (walizka, torba podróżna, plecak) o łącznej wadze nie przekraczającej 30 kg, za wyjątkiem połączeń do/z Włoch, Czech, Austrii, Słowenii i Grecji, gdzie Pasażer ma prawo do przewozu 1 sztuki bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 25 kg. Pasażer oprócz bagażu podstawowego ma również prawo do przewozu 1 sztuki bagażu podręcznego o wadze do 5 kg.

źródło: Regulamin Przewozu Międzynarodowymi Liniami Autokarowymi Sindbad Sp. z o.o (stan na 07-11-2016)

Przewoźnik autokarowy Ecolines

Podróżując autokarami przewoźnika "Ecolines": Każdy pasażer ma możliwość bezpłatnego przewozu 3 sztuk bagażu podstawowego (walizki, torby podróżne, plecaki itp) o wadze nie przekraczającej 30 kg każda i objętości nie przekraczającej 0,2 m³ oraz 1 sztuki bagażu podręcznego o wadze nie przekraczającej 5 kg.

źródło: Zasady przewozu bagażu autokarami "Ecolines" (stan na 07-11-2016)

Przewoźnik autokarowy Agat

Podróżując autokarami przewoźnika "Agat": Pasażer ma prawo do bezpłatnego przewozu 2 sztuk bagażu podstawowego (walizka, torba podróżna, plecak) o łącznej wadze nie przekraczającej 30 kg i łącznych wymiarach nie przekraczających 90 x 75 x 25 cm. Pasażer oprócz bagażu podstawowego ma prawo do przewozu 1 sztuki bagażu podręcznego o wadze do 5 kg.

źródło: Warunki przewozu "Agat" (stan na 07-11-2016)

Przewoźnik autokarowy Eurolines Polska

Podróżując autokarami przewoźnika "Eurolines Polska": Pasażer ma prawo do bezpłatnego przewozu 2 sztuk bagażu podstawowego (walizka, torba podróżna, plecak) do 20 kg każda. Pasażer oprócz bagażu podstawowego ma również prawo do przewozu 1 sztuki bagażu podręcznego o wadze do 6 kg.

źródło: Regulamin Przewozu Międzynarodowego "Eurolines Polska" (stan na 07-11-2016)

Przewoźnik autokarowy Roma Bus Plus

Podróżując autokarami przewoźnika "Roma Bus Plus": Pasażer ma prawo do przewozu 1 sztuki bagażu o wymiarach 70x40x30 cm o ciężarze do 25 kg oraz bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. Przewoźnik ma prawo odmówić zabrania bagażu o nadmiernym ciężarze lub nietypowych wymiarach. O zabraniu drugiej (i kolejnych) sztuki bagażu każdorazowo decyduje załoga autobusu. Za każdy dodatkowy bagaż pobierana jest opłata w wysokości 40,00 PLN lub 10,00 EURO (za bagaż o nietypowych wymiarach – równowartość 30,00 EURO).

źródło: Warunki przewozu "Roma Bus Plus" (stan na 07-11-2016)

Skontaktuj się z nami